5 kroków do Twojej nowej garderoby po analizie kolorystycznej

Zestaw startowy czyli jak zacząć

Gratulacje! Wiesz już, jakim typem urody jesteś. Podczas swojej analizy kolorystycznej najprawdopodobniej otrzymałaś ogrom wiedzy o sobie, który teraz trzeba wcielić w życie. Poznałaś 3 główne atrybuty swoich kolorów oraz to jaki priorytet ma Twoja uroda. Może być tak, że już wcześniej intuicyjnie dość dobrze wybierałaś kolory w swojej szafie - wtedy proces "porządkowania" po analizie będzie łatwiejszy. Jeśli natomiast przed analizą, wybierałaś mocno opozycyjne do Ciebie kolory, lub w twojej garderobie panuje istny misz-masz wtedy na pewno przyda Ci się plan działania. 

Nie martw się! Oto najważniejsze wskazówki oraz lista dziesięciu elementów, które pomogą Ci pewnie i kolorowo wkroczyć w świat nowej palety.

Pięć prostych kroków do szczęśliwej garderoby:

 1. Przegląd szafy
  Jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś, przejrzyj swoją szafę. Pozbądź się wszystkiego, czego wiedząc jak na ciebie wpływa nie zniesiesz nosić ponownie. Jednym słowem pozbądź się twoich najgorszych kolorów. Pozostałe ubrania podziel na odpowiednie i nieodpowiednie kolory. Fizyczne oddzielenie tych grup pomoże Ci zidentyfikować kolory, które będą budować odpowiednią część szafy, a także ułatwi tworzenie stylizacji wokół Twojej nowej palety.

 2. Dodaj najlepsze kolory
  Jak najszybciej dodaj do swojej garderoby kilka bluzek i/lub szalików w swoich najlepszych kolorach – tych, które sprawiają, że wyglądasz i czujesz się najlepiej! Nie zapomnij o makijażu, jeśli go używasz. To idealny moment, aby dodać pomadkę i róż w swoich kolorach i pozbyć się tych, które do Ciebie nie pasują.

 3. Noś nowe ubrania
  Rzeczy, które kupiłaś, niech nie czekają na specjalne okazje – noś je na co dzień. Komplementy, które otrzymasz, dodadzą Ci pewności siebie i zachęcą do kontynuowania kolorowej podróży.

 4. Dodawaj kolejne elementy
  Zacznij dodawać dodatkowe części garderoby – doły i warstwy wierzchnie – które pomogą harmonizować Twoją szafę i ułatwią wprowadzanie elementów z Twojej nowej palety, nawet gdy wciąż nosisz stare „złe” kolory.

 5. Drugi przegląd szafy
  Kiedy już dodasz do swojej szafy około 10 nowych elementów z Twojej palety, czas na drugi przegląd. Bądź bardziej rygorystyczna w pozbywaniu się starych rzeczy i zrób listę obszarów, w których brakuje Ci ubrań w Twoich kolorach (np. spodnie, spódnice, bluzki, elementy warstwowe). Świadomie zacznij budować swoją garderobę w nowych, zachwycających kolorach!

Dziesięć kluczowych elementów dla Twojej nowej, kolorowej szafy:

 1. Bluzki w Twoich najlepszych kolorach
 2. Szaliki, apaszki w odpowiednich barwach
 3. Pomadka w Twoim idealnym odcieniu
 4. Róż pasujący do Twojej palety
 5. Spodnie w harmonizujących kolorach
 6. Spódnice w odpowiednich odcieniach
 7. Warstwy wierzchnie, takie jak swetry i marynarki
 8. Sukienki w Twoich topowych kolorach
 9. Topy w uzupełniających barwach
 10. Dodatki, takie jak biżuteria i torebki w Twoich kolorach