A więc jesteś już po analizie kolorystycznej. I co dalej?

Właśnie poznałaś paletę kolorów, które idealnie Ci pasują. Co teraz? Może to być przytłaczające, musieć stanąć przed swoją garderobą i określić następne kroki. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zbudować wymarzoną szafę po analizie kolorystycznej.

Oczyść swoją szafę

Zacznij od przeglądu swojej szafy. Pamiętaj, że kolor nie jest jedynym czynnikiem, który powinien wpływać na Twoje decyzje. Weź pod uwagę również dopasowanie, jakość i to, ile radości każdy element przynosi Ci kiedy go nosisz. Po oczyszczeniu szafy poczujesz ogromną ulgę. Co ważniejsze, zyskasz klarowność co do tego, co naprawdę się u Ciebie sprawdza i zrozumiesz, czego brakuje w Twojej garderobie.

Ustal bazę swojej garderoby

Zastanów się nad swoim stylem życia i tym, jak chcesz codziennie wyglądać. Następnie możesz zacząć planować bazę swojej szafy. Nazywam ją w skrócie BB czyli Bezbłędną Bazą. Są to elementy, po które sięgasz za każdym razem, gdy potrzebujesz dobrze wyglądać. Aby zbudować swoją bazę BB, wybierz około 6 kolorów z Twojej palety. Używaj swojej paletki kolorów jako przewodnika, ale jeśli jest kolor, który kochasz, a nie ma go na Twojej palecie, zachowaj go i zastanów się jak go wpleść w nową szafę! Chodzi o to, żebyś była szczęśliwa i dobrze czuła się w swoich ubraniach. Pamiętaj o jasnej (czyli odpowiedni odcień bieli/beżu itp.) i ciemnej (czerń lub jej zastępniki jak granat szarość lub brąz) bazie.

Pamiętaj! Inwestuj w najlepszą jakość, na jaką Cię stać, dla swojej bazy, ponieważ to są elementy, które będziesz nosić wielokrotnie. Podstawa Twojej szafy (BB) powinna stanowić 50% Twojej garderoby.

Dodaj uzupełniające elementy

Kolejne 30% Twojej szafy powinno składać się z elementów, które komplementują Twoją bazę. Mogą to być różne kolory i tekstury, które sprawiają, że Twoja baza jest bardziej wyjątkowa i nadaje ton Twoim stylizacjom.

Wisienka na torcie - elementy wyraziste

Ostatnie 20% Twojej szafy to miejsce na elementy, które wyrwą Cię z każdej rutyny. Tutaj możesz być zabawna, odważna i wolna. Włączaj tu niektóre elementy z trendów które pasują do twojej lub siostrzanej palety. Mogą to być także sezonowe elementy, o których wiesz, że mogą szybko wyjść z mody, ale są fajne, póki trwa trend. Unikaj jednak dużych wydatków tutaj; oszczędzaj je na swoje ponadczasowe, bazowe elementy.

Twoja szafa to więcej niż zbiór ubrań; to źródło radości, odzwierciedlenie tego, kim jesteś i jak chcesz się prezentować światu. Postępując zgodnie z tymi krokami, możesz stworzyć garderobę, która nie tylko pasuje do Twojej palety kolorystycznej, ale także jest zgodna z Twoim stylem życia i osobowością. Jeśli czujesz się przytłoczona lub niepewna co do jakiegokolwiek kroku w tym procesie, jestem tu, aby Ci pomóc na każdym etapie. Pracujmy razem, aby zrealizować Twoją wymarzoną szafę!