Jak przygotować się do analizy kolorystycznej?


To częste pytanie, które nasuwa się przed spotkaniem kolorystycznym. Dlatego też stworzyłam krótki przewodnik, który zawiera wszystkie kluczowe wskazówki:

Makijaż 

Celem analizy kolorystycznej jest określenie barw, które najlepiej akcentują Twoje naturalne atuty. Idealnie, gdyby analiza była przeprowadzona na twarzy bez makijażu. Rozumiem jednak, że nie każda osoba czuje się komfortowo bez podkładu czy kremu BB. Jeśli więc czujesz taką potrzebę i masz odpowiednio dobrany odcień, możesz nałożyć delikatny makijaż. Jeśli nie jesteś pewna, czy Twój podkład jest właściwie dobrany, chętnie pomogę w jego doborze podczas spotkania.

Ubranie 

To, co nosisz podczas analizy, jest istotne. Na przykład, czarna bluzka może być zbyt kontrastowa, a ulubiona różowa koszula może rozpraszać. Najlepszym wyborem będzie koszulka czy top w neutralnym kolorze (biały, ecru, beżowy, szary), najlepiej z lekko odsłoniętym dekoltem i bez wzorów, która posłuży jako neutralne tło dla innych kolorów.

Włosy 

Jeśli myślisz o farbowaniu lub odświeżeniu koloru włosów, najlepiej zrób to po analizie kolorystycznej. Naturalny kolor włosów jest ważny przy określaniu typu urody i pomoże ocenić, jak koloryzacja wpłynie na Twój naturalny zestaw barw i czy wymaga dostosowania palety kolorów.

Pamiętaj jednak, że najważniejsze jest Twoje dobre samopoczucie, pozytywne nastawienie i gotowość na nowe doświadczenia. Makijaż możesz zmyć u mnie, bluzkę możemy zastąpić peleryną, a włosy związać w kucyk i po problemie. Serdecznie zapraszam na spotkanie!